I nostri allenatori e dirigenti hanno iniziato ufficialmente il corso di lingua slovena. Grazie al prezioso supporto della Società, della ZSŠDI e di Alen Carli, anche capitano della Prima Squadra, i tecnici delle giovanili hanno potuto iniziare questa esperienza culturale, seguiti con grande professionalità dalla docente Marija. ‘Il corso fa parte del progetto sportivo partito quest’anno ‘Calcio Senza Confini‘, dice il Responsabile Tecnico del Settore Giovanile Nicola Furlan ‘e mira ad arricchire i nostri allenatori che vivono queste realtà transfrontaliere e che si confrontano giornalmente con ragazzi bilingue. La Slovenia così vicina a noi è una irrinunciabile opportunità di crescita culturale che non potevamo non considerare in un progetto come il nostro’.

Vodstvo in trenerji našega društva so uradno začeli s tečajem slovenščine v Vižoveljski sejni dvorani. Tečaj spada v letošnji projekt ‘Nogomet brez meja‘ in omogoča našim trenerjem mladinskega sektorja enkratno kulturno izkušnjo. Velika zahvala gre pri temu celotnemu društvu in še zlasti, ZSŠDI in Alenu Carliju, kapetanu naše prve ekipe. Strokovno bo tečaj vodila Marija. Nicola Furlan, tehnični vodja mladinskega sektorja, tečaj pozdravlja s temi besedami: ‘namen pobude je obogatitev naših trenerjev, ki so vsakodnevno v stiku z dvojezičnostjo in živijo v tej realnosti, kjer Slovenija predstavlja veliko priložnost kulturne rasti, ki je naše društvo ne more zanemariti’.